logo

Szent István

Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ
Boldog család
,,
Nyisd ki a szíved, nyisd ki az otthonod! Legyél nevelőszülő!

120

Nevelőszülő

NEVELŐSZÜLŐI HÁLÓZAT

400

Férőhely

RÓLUNK

4

Lakásotthon

LAKÁSOTTHONOK

Híreink

2026.06.06. - GYERMEKNAP
2026-06-23 16:45:49

Június 6-án két jeles esemény alkalmából hívta meg Székesfehérvárra  a Görögkatolikus Metropólia gyermekvédelmi intézményeit a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ. 


A három egyházmegye öt intézményéből több mint 350 gyermek és 200 felnőtt érkezett a Bregyó közi atlétikai központba, hogy földi és mennyei kincseket gyűjtve együtt ünnepelje a gyermeknapot és az intézmény fennállásának 5. évfordulóját.

A görögkatolikus gyermekvédelmi intézményekben nevelkedő gyerekek ezen a napon az atlétikai központ szinte teljes területét birtokba vették. A szervezők többek között kincskereséssel, focival, játékkal és természetesen ajándékokkal várták a gyerekeket, akik közül a legtávolabbról érkezők már hajnalban elindultak Székesfehérvárra.

A programok sora közös imádsággal kezdődött, amelyet Fülöp metropolita vezetett. Spányi Antal székesfehérvári püspök köszöntőjében kiemelte: sok felől jöttünk és sokfélék vagyunk, de a Jóistennek hála adottak a körülmények ahhoz, hogy ezen a napon mindenki jól érezze magát.

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a főszervezőnek, Jármi Zoltán lelkivezető atyának és a gyermekvédelmi központ minden munkatársának a nap megszervezéséért. Polgármester úr reményét fejezte ki az iránt, hogy a nap mindenki számára a jókedvről és az örömről fog szólni, s mindenkiben erősíti majd azt az érzést, hogy jó együtt lenni!

A szervezők nevében Tóthné Kerék Erika intézményvezető köszöntötte a jelenlévőket, köztük a Szent Zotikosz (Miskolci Egyházmegye), a Szent Miklós (Nyíregyházi Egyházmegye), a Szent Anna, illetve a Szent Péter és Pál (Hajdúdorogi Főegyházmegye) nevét viselő görögkatolikus gyermekvédelmi intézményekből érkezett gyerekeket és felnőtteket, valamint a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat munkatársait.

Deresné Tanárki Mária korábbi igazgató a Székesfehérvár központú görögkatolikus gyermekvédelmi intézmény megalakulását idézte fel. Mint mondta: közösen dolgozták ki az új fenntartóval a gyermekvédelmi intézmény működési rendjét, amely az elmúlt években szakemberekkel, tárgyi eszközökkel és újabb lakásotthonokkal is bővült.

A köszöntők után az Osvát Ági által vezetett örömtánccal kezdődött meg az élményszerzés.

A nap egyik fő programja a futball volt. A meghívott gyermekvédelmi intézmények egy-egy csapatot neveztek a tornára, a felnőtteknél pedig a Magyar Honvédség, a Jogászok, a Székesfehérvári Görögkatolikusok, illetve a Magyar Katolikus Papi Válogatott lépett pályára. A kezdőrúgást mindkét korcsoportban Nikolics Nemanja, a Videoton FC Fehérvár sportigazgatója végezte el. A korábbi magyar válogatott labdarúgó a klub által felajánlott ajándékokkal, nyakpántokkal és dedikált labdákkal érkezett a gyermeknapra.

Aki nem focizott, az földi és mennyei kincseket gyűjtött. A gyerekeket a szervezők 15 állomáson várták. Ezek között volt többek között bibliai BrainBox, kézműveskedés, célba dobás, akadálypálya, logikai játék és CIB Bankos Gazdálkodj okosan! is. A nap végén a pecséteket ajándékra válthatták a gyerekek.

A pecsétgyűjtős játékokon kívül óriás ugrálóvár és csúszda, társasjátékok, lovaglás és állatsimogató várta a résztvevőket. De a szervezők színpadi programokkal is készültek. A Fehérvári Pattogók akrobatikus ugrókötélmutatványokkal kápráztatták el a közönséget. Bárki találkozhatott a YouTube-on népes követőtáborral rendelkező Powerr-rel is.

Vértes Rebeka a futballelemek és zsonglőrmutatványok ötvözésével született freestyle fociból adott ízelítőt.

A nap fő eladója az X-Faktor győztes Vastag Csaba volt, aki ahelyett, hogy maga állt volna színpadra, a résztvevőket tette az előadás főszereplőjévé. A gyerekek széles mosollyal táncoltak és énekeltek az előadóval.

A nap során szépen gyűltek a pecsétek a füzetben és a gólok a pályán. A gyermekvédelmi intézmények tornáját a Szent István Gyermekvédelmi Központ csapata nyerte. A fiatal labdarúgók a Videoton jóvoltából a Nemanja által aláírt labdán és a nyakpánton kívül egy-egy Videoton mezt is kaptak ajándékba. A szervezők különdíjakat is osztottak. A gólkirály címet Szabó Roland érdemelte ki, a legjobb kapus pedig Dobai László lett. Egy-egy Nemanja kézjegyével ellátott labdát kaptak ajándékba. A torna legígéretesebb játékosa pedig Orgován Róbert lett. Ő a megtisztelő címen kívül a Puskás Akadémia labdarúgói által aláírt labdával térhetett haza.

A gálamérkőzést a gyermekvédelmi csapatok tornájának győztes csapata játszotta, akik az első félidőben a Videoton FC Fehérvár utánpótlás csapatával, a másodikban pedig a Magyar Katolikus Papi Válogatottal csaptak össze a pályán.

Miután minden állomásjáró és futballozó fiatal átvette a jól megérdemelt jutalmat, a gyermeknapi programot a helyi tűzoltóság jóvoltából fergeteges habparty zárta.  

A Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ gyermekvédelmi gyermeknapjának és focikupájának megvalósulását számos magánszemély támogatta. A rendezvény főbb támogatói voltak:

Hajdúdorogi Főegyházmegye

Székesfehérvár Megyei Jogú Város

Székesfehérvári Egyházmegye

AmRest Vendéglátó Kft.

Auchan Magyarország

Videoton Zrt.

CIB Bank Zrt.

MLSZ Fejér Vármegyei Igazgatóság

Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Mentavill Székesfehérvár

Kelet-Magyarországi Fiatalokért Alapítvány.


Bővebben
2026.04.09. - MÓDSZERTANI SZAKMAI NAP AZ ÖRÖKBEFOGADÁS AKTUÁLIS KÉRDÉSEIRŐL
2026-05-18 20:45:54

2026. április 9-én, a székesfehérvári Szent István Művelődési Házban immár második alkalommal rendeztük meg intézményünk módszertani szakmai napját, amelynek középpontjában az örökbefogadás aktuális eljárásrendje állt.


A gyermekvédelem területe folyamatos odafigyelést, együttműködést és nyitottságot igényel a szakemberek részéről. Intézményünk számára kiemelten fontos, hogy legyenek olyan alkalmak, amikor a mindennapi feladatokon túl megállhatunk egy pillanatra, megoszthatjuk tapasztalatainkat, beszélhetünk a jó gyakorlatokról, valamint a szakmánkat érintő kihívásokról.
Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy rendezvényünkön előadóként és szakmai résztvevőként köszönthettük:
▪️ Dr. Both Évát, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat szakmai koordinációs igazgatóhelyettesét
▪️ Kollárné Nagy Szilviát, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat Területi Gyermekvédelmi Szakszakszolgálat Fejér Vármegye területi igazgatóját
▪️ Beregnyei Beátát, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Országos Gyermekvédelmi Szakértői Bizottságának bizottságvezetőjét
▪️ Dr. Deli Juditot, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat szakmai koordinációs referensét
▪️ Kiss Gabriellát, az Országos Örökbefogadási Team osztályvezetőjét
▪️ Ihnáth Mária, Vargáné Tóth Gabriella és Balláné Gyepes Tünde örökbefogadási referenseket
▪️ Dr. Faddi Tímeát, a Fejér Vármegyei Kormányhivatal Szociális és Gyámügyi Osztályának osztályvezetőjét.
A szakmai napon meghívottként jelen voltak a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat szakemberei, valamint a Fejér vármegyei gyámhivatalok munkatársai is, akik közös gondolkodásukkal és gyakorlati tudásuk átadásával gazdagították a rendezvényt.
A találkozó ismét megerősítette a szakmai közösség összetartozását, az egymás munkája iránti megbecsülést, és valódi, értékes párbeszédet indított el a résztvevők között.
Hálásan köszönjük minden előadónknak és résztvevőnknek, hogy jelenlétükkel hozzájárultak a szakmai nap sikeréhez!

Bővebben
2026.04.08. - ÁLLATKERTI KIRÁNDULÁS
2026-05-17 15:33:45

A tavaszi szünetben kirándulási lehetőséget kínáltunk nevelőszülői családjaink számára, amely minden eddiginél nagyobb érdeklődés mellett valósult meg.


Összesen 74 gyermek és 34 felnőtt, azaz 20 család vett részt a programon. 2026. április 8-án a reggeli órákban vonattal indultunk útnak a budapesti Fővárosi Állat- és Növénykertbe. A gyermekek számára már az odautazás is izgalmas élményt jelentett: a fővároson belüli tömegközlekedést két metróvonal igénybevételével fedeztük fel. Nagy csapatunk végig vidáman, ugyanakkor fegyelmezetten utazott.
Az Állatkertbe érkezve hamar birtokba vettük a parkot: a gyerekek lelkes érdeklődéssel figyelték az elefántokat, zsiráfokat és a játékos majmokat, akik mosolyt csaltak az arcokra. A bátrabbak közelről is megismerkedhettek a barátságos háziállatokkal a simogatóban, ami különösen nagy sikert aratott a kisebbek körében.
A nap során számtalan kérdés, rácsodálkozás és közös felfedezés tette még tartalmasabbá a programot. Az Állatkertben hosszú órákon át barangolhattak a családok, élményekkel gazdagodva, közösen töltve el egy igazán tartalmas napot.
Ezúton is köszönjük a Fővárosi Állat- és Növénykert támogatását, akik kedvezményes belépést biztosítottak az állami gondoskodásban nevelkedő gyermekek és nevelőszülőik számára.

Bővebben

Köszöntő

Köszönti Önt Intézményünk

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm honlapunkon!

A Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ gyermekvédelmi szakellátást biztosító intézmény, amely a Hajdúdorogi Metropolita Egyház fenntartásában működik. Székhelyünk Székesfehérváron, a Berényi út 102. alatt található.
Munkánk során arra törekszünk, hogy a gyermekek számára biztonságot, állandóságot és kiszámíthatóságot nyújtó, szeretetteljes, családias légkört teremtsünk, amely elősegíti testi, lelki és érzelmi fejlődésüket.
Intézményünk nevelőszülői hálózatot működtet, valamint lakásotthonokban biztosít otthont nyújtó ellátást. Célunk, hogy a gyermekek lehetőség szerint családias környezetben nevelkedjenek, ahol pozitív mintát, személyre szabott támogatást és reményteli jövőképet kaphatnak. Fontos számunkra, hogy ne csupán teljes körű ellátást nyújtsunk, hanem stabil kapaszkodót, hitet és reményt adjunk a mindennapokban.
Tevékenységünk az alábbi területekre terjed ki:
Otthont nyújtó ellátás biztosítása az ideiglenes hatállyal elhelyezett és nevelésbe vett gyermekek számára.
Különleges ellátás biztosítása a tartósan beteg, fogyatékkal élő, illetve életkoruk miatt sajátos szükségletekkel rendelkező, ideiglenes hatállyal elhelyezett és nevelésbe vett gyermekek részére.
Utógondozói ellátás nyújtása a nagykorúvá vált, önálló életkezdés előtt álló fiatal felnőttek számára.
Küldetésünk része a nevelőszülők támogatása is: olyan biztonságot adó közösséget és szakmai hátteret biztosítunk számukra, amelyben nincsenek egyedül, és amely segíti őket a gyermekek szeretetteljes, felelősségteljes nevelésében. Munkánkat gazdagítják a gyermekek és családok számára szervezett szabadidős programok, kirándulások, táborok és közösségi alkalmak, amelyek örömteli élményeket, megerősítő kapcsolatokat és maradandó emlékeket adnak.
A Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központban hiszünk abban, hogy minden gyermek egyedi érték, aki megérdemli a figyelmet, a törődést és az esélyt egy boldogabb jövőre.

Üdvözlettel: Tóthné Kerék Erika intézményvezető



Tovább olvasom

Maci

Csatlakozz Hozzánk! Legyél Te is nevelőszülő!

Egy gyermeknek nem tökéletes szülőre van szüksége, hanem valakire, aki mellette van, aki szereti.
Nevelőszülőként Te lehetsz az otthon, ahol újra biztonságban lehet. Jelentkezz, ha hiszel a második esély erejében.

Kérj visszahívást!

Munkatársunk 48 órán belül felveszi veled a kapcsolatot!